SP & SC Petit Prince vum Rousegaard

“Piki”    14.3.2007

_pir_img_3706_1.jpg


piki2_mw.jpg
kuva: Markus Wikström


EC Silver Kiparis No Demetra x GIP&EC Melusina Vum Rousegaard

Sukutaulu / Pedigree


Piki muutti Suomeen kaukaa Luxemburgista, vum Rousegaard kissalasta. Piki on kaunis rotunsa ja värinsä edustaja, todellinen nallekissa. Luonteeltaan Piki on varsinainen mussukka jota mikään ei hätkäytä.
Piki kastroitiin keväällä 2011.

_1b.jpg

Imported from Luxembourg, from cattery vum Rousegaard.

Thank you so much Myriam for letting us have this super-sweet teddybear!



Näyttelytulokset / Show results

class 2

6.4.2014           HP                    Alexey Shchukin                       Turku

5.4.2014           HP                    Gina Grob                                Turku

22.3.2014         HP                     Elin Hoffner                             Salo

15.3.2014         HP                     Sara Viuha                              Kokkola

16.2.2014         HP                     Sebastian Pruchniak                  Jyväskylä

15.2.2014         HP                     Stéphanie Serrai                       Jyväskylä

10.11.2013        HP, NOM             Arja Martikainen                       Kouvola


class 4

7.9.2013           CAPS, SP             Sabine Drieling                        Tampere

24.8.2013          CAPS                  Thea Friskovec                       Vantaa

18.8.2013          CAPS                  Marina Vinkel                          Tallinn, Estonia

17.8.2013          CAPS, NOM, BIS   Ireneusz Pruchniak                   Tallinn, Estonia

16.2.2013          CAPS                  Natalia Sidorova                      Jyväskylä

23.9.2012          CAPS                  Minna Krogh                            Kuopio

15.7.2012          CAPS, NOM, BIS    Donatela Mastrangelo               Pori

14.7.2012          CAPS, NOM          Karl Preiss                               Pori

19.5.2012          CAPS                  Stephanie Serraï                      Tampere

15.4.2012          CAPS                  Sabine Drieling                         Kuopio

14.4.2012          CAPS                  Arja Martikainen                       Kuopio


class 6 

19.2.2012         CAGPIB, GIP, NOM    Helene Lis-Glader                  Jyväskylä

18.2.2012         CAGPIB                 Lotte Borch                            Jyväskylä         
                      Best breeding male of cat. III 

8.10.2011         CAGPIB                 Sabine Drieling                        Jyväskylä
                      Best breeding male of cat. III

3.9.2011           CAGPIB                 Anne Gro Edström                   Tampere

27.8.2011         CAGPIB                 Thea Friskovec                        Vantaa

3.7.2011           CAGPIB                 Carl Kristian Gulsett                 Kempele

2.7.2011           EX1 -                   Vesna Riznar-Resetic               Kempele

19.6.2011         CAGPIB, NOM          Helene Lis-Glader                   Siilinjärvi

5.6.2011           CAGPIB, NOM          Natalia Sidorova                    Skellefteå


class 8

4.6.2011           CAPIB, IP                  Wendel Stoop                        Skellefteå

15.5.2011         CAPIB                    Anna Wilczek                         Tampere

14.5.2011         CAPIB                    Mira Fonsén                           Tampere

class 10

23.4.2011         CAP, PR                     Eva Wieland-Schilla                   Helsinki
                      Best breeding male of cat. III

17.4.2011         CAP                       Eric Reijers                              Turku

16.4.2011         CAP                       Ad de Bruijn                            Turku

class 1 

12.3.2011         KM                         Natalia Sidorova                      Kirkkonummi

13.2.2011         KM                         Lotte Borch                            Jyväskylä

12.2.2011         KM                         Mira Fonsén                           Jyväskylä

22.8.2010         KM                         Marie Westerlund                    Helsinki

18.7.2010         KM                         Lone Lund                             Stockholm, Sweden

17.7.2010         KM                         Lena Chapman                       Stockholm, Sweden

20.6.2010         KM                         Charles Spijker                       Siilinjärvi

19.6.2010         KM                         Vladimir Isakov                       Siilinjärvi

12.6.2010         KM                         Donatella Mastrangelo             Jämsä


class 3  

9.1.2010           CACS, SC                  Catharina Modahl-Nilsson            Helsinki

14.11.2009        CACS                    Marie Westerlund                      Siilinjärvi

27.9.2009         CACS                     Jarmo Räihä                             Tampere

26.9.2009         CACS                     Mira Fonsén                             Tampere

30.8.2009         CACS                     Minna Krogh                            Jyväskylä         
                      Best breeding male of cat. III 

2.8.2009           CACS                     Mira Fonsén                            Helsinki

4.7.2009           CACS, BIV              Vesna Riznar-Resetic                 Kempele

27.6.2009         CACS                     Luigi Comorio                           Siilinjärvi

24.5.2009         CACS                     Elena Noskova                         Tallinn, Estonia

23.5.2009         CACS                     Martin Kabina                          Tallinn, Estonia

25.4.2009         CACS                     Minna Krogh                            Vantaa

class 5 

13.-14.12.08     CAGCIB, GIC             Louis Coste                             Järvenpää

7.12.2008         CAGCIB                  Elena Noskova                         Kuopio

6.12.2008         CAGCIB                  Anne Paloluoma                       Kuopio

4.10.2008         CAGCIB                  Mira Fonsén                            Tampere

7.9.2008           CAGCIB, NOM, BIS   Irina Sadovnikova                     Seinäjoki

6.9.2008           CAGCIB                  Sara Ojaniemi                          Seinäjoki

23.8.2008         CAGCIB                  Marie Westerlund                      Vantaa

10.8.2008         CAGCIB                  Louis Coste                             Tallinn, Estonia

class 7             

9.8.2008           CACIB, IC                 Natalia Sidorova                        Tallinn, Estonia  

2.8.2008           CACIB                   Yan Roca-Folch                         Helsinki 

26.4.2008         CACIB, BIV, NOM     Monica Bokström                       Helsinki


class 9         

17.2.2008         CAC, CH                     Elena Noskova                          Jyväskylä

16.2.2008         CAC                       Alexey Shchukin                       Jyväskylä

19.1.2008         CAC                       Marie Westerlund                      Helsinki


class 11 

25.11.2007        EX1                      Thea Friskovec                          Turku

24.11.2007        EX1                      Martti Peltonen                          Turku 

10.11.2007        EX1                      Mira Fonsen                               Forssa

27-28.10.07       EX1                     Satu Hämäläinen                    Bratislava, WW-show

15.9.2007          EX1                     Anne Paloluoma                           Kuopio


class 12

1.9.2007          EX2                      Marie Westerlund                        Tampere

26.8.2007         EX1                      Anne Veland                              Vantaa

28.7.2007         EX1                      Satu Hämäläinen                        Helsinki

30.6.2007         EX1                      Lotte Borch                              Jyväskylä