GIP & SC Gnome’s Britannia Silver

Näkkäri”    17.11.2010

_nakkari1kp.jpg


nAkkAri15.JPG

_pir_nakkari.jpg

nakkari1.jpg


SP&SC Petit Prince vum Rousegaard x SP&SC Harmony Devianti, DVM

Sukutaulu / Pedigree


Oma kasvattini Harmin ja Pikin toisesta pentueesta.
Komea brittikolli, ihan isänsä Pikin kopio :)
Siirin pentujen isä <3

_1b.jpg

From our Harmony's second litter. Father of Siiri's kittens.


Näyttelytulokset / Show results:

Class 6 24.10.2015 CAGPIB Mira Fonsén Malmö, Sweden 
27.9.2015 CAGPIB Olga Komissarova Kempele
26.9.2015 CAGPIB Anne Paloluoma Kempele
6.9.2015 CAGPIB, BIV Nurit Pahl Sastamala
6.9.2015 CAGPIB Magdalena Kudra  Sastamala
30.8.2015 CAGPIB Philippe de Guerny Ventura  Hyvinkää
29.8.2015 CAGPIB Jarmo Räihä Hyvinkää
26.7.2015 CAGPIB Marie Westerlund Hämeenlinna
24.05.2015 CAGPIB, NOM, BIS Eiwor Andersson Skellefteå, Sweden
Class 8 23.05.2015 CAPIB, IP, NOM Henry Hornell Skellefteå, Sweden
10.05.2015 CAPIB Marek Chadaj Tampere
09.05.2015 CAPIB Annette Sjödin Tampere
Class 10 19.04.2015 CAP. PR Donatella Mastrangelo Turku
18.04.2015 CAP Lena Chapman Turku
14.02.2015 CAP Laura Scholten Jyväskylä
Class 3        
11.10.2014 CACS, SC Lone Lund Kirkkonummi
16.2.2014  CACS Sebastian Pruchniak Jyväskylä
15.2.2014  CACS Stéphanie Serrai  Jyväskylä
12.10.2013 CACS Vladimir Isakov  Kirkkonummi
7.9.2013 CACS Sabine Drieling  Tampere
24.8.2013  CACS,
BIV, NOM, BIS    
Thea Friskovec Vantaa
7.7.2013 CACS, BIV Satu Hämäläinen    Kempele
6.7.2013  CACS Wendel Stoop Kempele
15.6.2013 CACS Veikko Saarela  Hankasalmi
9.6.2013 CACS Anna Wilzcek              Stockholm, Sweden
8.6.2013 EX1 -                     Martin Tausen Stockholm, Sweden
16.2.2013   CACS                      Natalia Sidorova Jyväskylä


Class 5 
5.8.2012       CAGCIB, GIC  Eva Wieland-Schilla Tallinn, Estonia
4.8.2012       CAGCIB                    Rolf Voehringer   Tallinn, Estonia
29.7.2012     EX1 -                      Martti Peltonen  Espoo
28.7.2012 CAGCIB Anna Wilzcek Espoo
8.7.2012  CAGCIB                   Alexey Shchukin       Kempele
17.6.2012   CAGCIB  Mira Fonsén    Hankasalmi
16.6.2012     CAGCIB                    Lone Lund        Hankasalmi
10.6.2012     CAGCIB                   Alexey Shchukin Hyvinkää
15.4.2012     CAGCIB                    Sabine Drieling       Kuopio
14.4.2012     EX1 -                      Arja Martikainen  Kuopio


Class 7
19.2.2012 CACIB, IC, BIV  Helene Lis-Glader  Jyväskylä
18.2.2012 CACIB, BIV, NOM  Lotte Borch Jyväskylä
13.11.2011  CACIB  Kvetoslava Mahelkova  Tallinn, Estonia


Class 9
12.11.2011   
CAC, CH   Svetlana Stoliarova Tallinn, Estonia
9.10.2011  CAC        Martti Peltonen  Jyväskylä
8.10.2011    CAC  Sabine Drieling  Jyväskylä


Class 11
3.9.2011   EX1              Anne Gro Edström Tampere
27.8.2011     EX1, BIV      Thea Friskovec     Vantaa
3.7.2011     EX1   Carl Kristian Gulsett  Kempele
2.7.2011    EX1      Vesna Riznar-Resetic  Kempele
19.6.2011  EX1                Helene Lis-Glader      Siilinjärvi


Class 12
15.5.2011 EX1 Anna Wilczek Tampere
14.5.2011 EX1 Mira Fonsén Tampere
17.4.2011 EX1, NOM Eric Reijers Turku
16.4.2011 EX1 Ad de Bruijn Turku
12.3.2011 EX1 Natalia Sidorova Kirkkonummi