SP & IC Casahin Lady Ada

Ada”    25.10.1998 - 22.4.2014

ada_mg_0677s.jpg

ada1.jpg


EP&EC Octavio Felis Pretiosus x GIC Jadwiga's Silver Xaviera

Sukutaulu / Pedigree


Ada on ensimmäinen naaraamme, Casahin kissalasta. Ada on perheemme todellinen ja arvonsa tunteva lady, niin kuin nimikin jo edellyttää.

Kiitokset Heidi ja Kari, että sain itselleni kauniin ja ainutlaatuisen Adani.

_1b.jpg

Ada is our first female, from Casahin cattery.



Näyttelytulokset / Show results

          

class 12

14.2.1999

EX 1

Kate Stierncreutz

Jyväskylä

 

6.3.1999

EX 1, BIV, NOM, BIS

Viljo Honkonen

Helsinki

 

11.4.1999

EX 1

Kate Stierncreutz

Helsinki

class 11

31.7.1999

EX 1, BIV

Wendel Stoop

Helsinki

 

1.8.1999

EX 1

Ad de Bruijn

Helsinki

 

7.8.1999

EX 1

Jarmo Räihä

Jyväskylä

 

8.8.1999

EX 1

Martin Kabina

Jyväskylä

class 9

24.10.1999

CAC

Ulla Aspelin

Helsinki

 

14.11.1999

CAC

Jarmo Räihä

Helsinki

 

8.1.2000

CAC, CH, NOM

P. H. Olessen

Laulasmaa, Estonia

class 7

9.1.2000

CACIB

Ruth Kühnel

Laulasmaa, Estonia

 

29.1.2000

CACIB

Marianne Kuipers

Hämeenlinna

 

29.10.2000

CACIB, IC

Rolf Voehringer

Espoo

class 10

3.3.2001

CAP

Per Hilfing-Olesen

Helsinki

 

4.3.2001

CAP

Bohumir Mahelka

Helsinki

 

29.7.2001

CAP, PR

Eric Reijers

Helsinki

class 8

9.9.2001

CAPIB, BIV, NOM

Marie Westerlund

Tampere

 

23.9.2001

CAPIB

Maj-Britt Stein

Joensuu

 

20.10.2001

CAPIB, IP

Maria Rihova

Tallinn, Estonia

class 6

21.10.2001

CAGPIB

H. G. Scholer

Tallinn, Estonia

 

3.11.2001

CAGPIB

Eva Wieland-Schilla

Espoo

 

3.3.2002

CAGPIB

J. Renault

Helsinki

 

28.7.2002

CAGPIB

Gianfranco Mantovani

Espoo

 

24.8.2002

CAGPIB

Toini Tikkanen

Vantaa

 

28.9.2002

EX 1, no cert

Kai Ruonala

Vyborg, Russia

 

29.9.2002

CAGPIB, GIP

Natalia Sidorova

Vyborg, Russia

class 4

30.7.2006

CAPE
veteran 2. female

Eric Reijers
Fabio Brambilla

Vyborg, Russia

 

22.5.2010

CAPS

Vera Vasilieva

Tallinn, Estonia

 

23.5.2010

CAPS

Marianne Kuipers-Kossen

Tallinn, Estonia

 

20.6.2010

CAPS,
veteran 4. female

Charles Spijker

Siilinjärvi

 

10.7.2010

CAPS

Minna Krogh

Vantaa

 

31.7.2010

CAPS, NOM

Fabio Brambilla

Helsinki

 

22.8.2010

CAPS

Marie Westerlund

Helsinki

 

12.2.2011

CAPS, BIV
veteran 2nd female

Mira Fonsén

Arja Martikainen

Jyväsklä

 

13.2.2011

CAPS
veteran 2nd female

Lotte Borch
Marie Westerlund

Jyväskylä


12.3.2011

CAPS
veteran 4th female

Natalia Sidorova
Jarmo Räihä


Kirkkonummi

16.4.2011

CAPS, SP
veteran 2nd female

Ad de Bruijn
Eric Reijers


Turku

class 2

17.4.2011

KM
veteran 4th female

Eric Reijers
Carin Sahlberg 


Turku