EP & EC Casahin Sir Henry

Henkka”    29.11.1996

henkka1_hs.jpg
kuva: Heikki Siltala


EP&EC Octavio Felis Pretiosus x EC Silver-Kiki-Dee D'Oaxaca

Sukutaulu / Pedigree


Henkka on ensimmäinen shaded silver brittimme, ensimmäisestä Suomessa syntyneestä shaded silver pentueesta Casahin kissalasta. Henkka on kaikkea sitä, mitä kissalta vain voi toivoa. Kiitos, Heidi ja Kari, tästä ihanasta sydämenvaltaajasta, jolla on laaja ihailijapiiri niin Suomessa kuin ulkomaillakin.

_1b.jpg

Henkka is our first shaded silver british, he is from Finland's first shaded silver litter, from Casahin cattery.



Näyttelytulokset / Show results

      

class 12

15.3.1997

EX1, NOM

Jarmo Räihä

Helsinki

 

19.4.1997

EX1, NOM

Maj-Britt Mättö

Mikkeli

 

3.5.1997

EX1

Jarmo Räihä

Tallinn, Estonia

 

10.5.1997

EX1

A. Wittich

Turku

 

24.5.1997

EX1

Penny Bydlinski

Teivo

class 11

28.6.1997

EX1

Jarmo Räihä

Jyväskylä

 

29.6.1997

EX1, NOM

Maj-Britt Mättö

Jyväskylä

 

26.7.1997

EX1

Eiwor Andersson

Helsinki

 

22.8.1997

EX1, NOM

Birgit Nehammer

Vantaa

 

6.9.1997

EX1

Anne Paloluoma

Hervanta

class 9

5.10.1997

CAC

Kai Ruonala

Porvoo

 

25.10.1997

CAC

Lena Sundberg

Helsinki

 

9.11.1997

CAC, CH

P. H. Olesen

Oulu

class 7

11.1.1998

CACIB

Anne Paloluoma

Helsinki

 

21.2.1998

CACIB, BIV

Carl Kristian Gulsett

Jyväskylä

 

4.4.1998

CACIB, IC

Ulrike Loose

Tallinn, Estonia

class 5

5.4.1998

CAGCIB

Ruth Kühnel

Tallinn, Estonia

 

2.5.1998

CAGCIB

Anne-Gro Edström

Vyborg, Russia

 

14.6.1998

CAGCIB

P. H. Olesen

Oulu

 

25.7.1998

CAGCIB

Jarmo Räihä

Helsinki

 

26.7.1998

CAGCIB, NOM

Ad de Bruijn

Helsinki

 

1.8.1998

CAGCIB, GIC

Bohumir Mahelka

Jyväskylä

class 3

22.8.1998

CACE

H.G. Scholer

Vantaa

 

23.8.1998

CACE

Toini Tikkanen

Vantaa

 

6.9.1998

CACE

Birgit Nehammer

Tampere

 

7.11.1998

CACE, BIV, NOM

Lotte Borch

Oulu

 

24.1.1999

CACE

Lena Sundberg

Lahti

 

6.2.1999

CACE

Lena Sundberg

Tampere

 

3.4.1999

CACE

Marianne Roth

Göteborg, Sweden

 

4.4.1999

CACE

Birgit Nehammer

Herning, Denmark

 

15.5.1999

CACE, EC, BIV, NOM

Ad de Bruijn

Nokia

class 1

16.5.1999

KM, BIV

Jarmo Räihä

Nokia

 

13.6.1999

KM

Francoise Milcent

Kemi

 

31.7.1999

KM

Wendel Stoop

Helsinki

 

1.8.1999

KM, BIV

Ad de Bruijn

Helsinki

 

24.10.1999

KM, BIV

Ulla Aspelin

Helsinki

 

31.12.1999

KM, BIV

M.P.Olsen

Oulu

 

1.1.2000

KM

Alva Uddin

Oulu

 

29.1.2000

KM, BIV, NOM, BOX

Marianne Kuipers

Hämeenlinna

 

25-26.3.2000

KM, BIV, NOM

Gianfranco Mantovani

Prague, WW-show

 

22.4.2000

KM, NOM

Monica Bokström

Turku

 

6.5.2000

KM

Stephe Bruin

Tampere

 

17.6.2000

KM, NOM, BIS

Marianne Kuipers

Jämsä

 

18.6.2000

KM

Marianne Roth

Jämsä

 

1.7.2000

KM

Alva Uddin

Oulu

 

2.7.2000

KM, BIV, NOM, BOX

Ad de Bruijn

Oulu

 

29.7.2000

KM, BIV

Ad de Bruijn

Helsinki

 

30.7.2000

KM

Alva Uddin

Helsinki

 

29.10.2000

KM

Rolf Voehringer

Espoo

 

12.11.2000

KM, BIV, NOM

Jarmo Räihä

Helsinki

class 10

21.1.2001

CAP, NOM, BOX

Dagny Dickens

Lahti

 

10.2.2001

CAP
1. breeding male

Barbro Helmer

Jyväskylä

 

11.2.2001

CAP, PR, NOM
2. breeding male

Elisabet Raab-Alvarson

Jyväskylä

class 8

3.3.2001

CAPIB

Per Hilfing-Olesen

Helsinki

 

4.3.2001

CAPIB, BIV

Bohumir Mahelka

Helsinki

 

5.5.2001

CAPIB, IP

Eveline Preiss

Ulricehamn, Sweden

class 6

6.5.2001

CAGPIB

Lena Sundberg

Ulricehamn, Sweden

 

12.5.2001

CAGPIB

Eduard Borras

Tampere

 

8.7.2001

CAGPIB
2. breeding male

Jitka Kytlerova

Oulu

 

28.7.2001

CAGPIB, NOM

Ad de Bruijn

Helsinki

 

9.9.2001

CAGPIB, NOM

Marie Westerlund

Tampere

 

20.10.2001

CAGPIB, GIP, BIV

Maria Rihova

Tallinn, Estonia

class 4

21.10.2001

CAPE, BIV, NOM

H. G. Scholer

Tallinn, Estonia

 

3.11.2001

CAPE, BIV, NOM, BOX

Eva Wieland-Schilla

Espoo

 

9.12.2001

CAPE

Jarmo Räihä

Helsinki

 

13.1.2002

CAPE, NOM

Anne-Gro Edström

Jyväskylä

 

3.3.2002

CAPE, BIV, NOM

J. Renault

Helsinki

 

7.4.2002

CAPE

Hans Lindberg

Helsinki

 

18.5.2002

CAPE, BIV, NOM, BIS

Dagny Dickens

Örnsköldsvik,Sweden

 

16.6.2002

CAPE, NOM

Maria Rihova

Jämsä

 

27.7.2002

CAPE, EP

Ad de Bruijn

Espoo

class 2

28.7.2002

KM, BIV

Gianfranco Mantovani

Espoo

 

24.8.2002

KM, BIV

Toini Tikkanen

Vantaa

 

9-10.11.02

KM, NOM

Louis Coste

Helsinki, WW-show

 

30.7.2005

KM, BIV
4. veteran

Wendel Stoop
Eric Reijers

Helsinki

 

30.7.2006

KM, NOM
7. veteran

Eric Reijers
Louis Coste

Helsinki

 

2.9.2006

KM
5. veteran

Karl Preiss
Karl Preiss

Hämeenlinna

 

3.9.2006

KM, NOM
3. veteran

Eric Reijers
Jaana Jyrkinen

Hämeenlinna

 

16.9.2006

KM
2. veteran

Arja Martikainen
Yan Roca-Folch

Kuopio

 

17.9.2006

KM
2. veteran

Laura Burani
Arja Martikainen

Kuopio

 

1.10.2006

KM
BIS-veteran

Natalia Sidorova
Natalia Sidorova

Porvoo

 

9.12.2006

BIS –veteran

Carin Sahlberg

Helsinki

 

28.1.2007

KM
2. veteran

Maria Rihova
Jaana Jyrkinen

Lahti

 

17.2.2007

KM, BIV
3. veteran

Glenn Sjöbom
Lone Lund

Jyväskylä

 

21.4.2007

KM, NOM
6. veteran

Jaana Jyrkinen
Bohumir Mahelka

Helsinki

 

22.4.2007

KM
7. veteran

Carin Sahlberg
Kvetoslava Mahelkova