PR & GIC Esteticas Rough Diamond

“Timsku”    17.5.2007

timsku1_mw.jpg
kuva: Markus Wikström


IC Laurin vum Rousegaard x Esteticas Odessa

Sukutaulu / Pedigree



Timsku on ruotsintuontimme Esteticas kissalasta. Timsku on hitaasti kehittyvä uros, suuri ja mahtavaturkkinen jääkarhupoika.

Timskulla on yksi pentue Helmiinan kissalassa.
Timsku on kastroitu marraskuussa 2010.

Timsku muutti ainoaksi kissaksi keväällä 2014.

_1b.jpg

Imported from Sweden, from cattery Esteticas.

Thank you so much Helmy and Bernt for letting us have this loveable little polarbear.

Timsku is a father of one litter at Cattery Helmiinan.
Timsku is neutered on November 2010.



Näyttelytulokset / Show results

class 10 

12.3.2011       CAP, PR, NOM   Natalia Sidorova          Kirkkonummi

13.2.2011       CAP                 Lotte Borch                Jyväskylä

12.2.2011       CAP                 Mira Fonsén                Jyväskylä         


class 5                   

31.7.2010       CAGCIB, GIC     Fabio Brambilla             Helsinki

18.7.2010       CAGCIB            Lone Lund                   Stockholm, Sweden

17.7.2010       EX1 -              Lena Chapman              Stockholm, Sweden

20.6.2010       CAGCIB            Charles Spijker             Siilinjärvi

19.6.2010       CAGCIB            Vladimir Isakov             Siilinjärvi

12.6.2010       CAGCIB            Donatella Mastrangelo    Jämsä

16.5.2010       EX1 -              Linda Knyova                Tampere

15.5.2010       CAGCIB            Anna Wilczek               Tampere

25.4.2010       CAGCIB            Minna Krogh                 Helsinki

24.4.2010       CAGCIB            Arja Martikainen            Helsinki


class 7

7.3.2010         CACIB, IC         Glenn Sjöbom               Seinäjoki

23.8.2008       EX1 -               Marie Westerlund          Vantaa

10.8.2008       CACIB              Louis Coste                  Tallinn, Estonia

29.6.2008       CACIB              Jaana Jyrkinen              Siilinjärvi


class 9

28.6.2008       CAC, CH           Angelika Kneifel            Siilinjärvi

15.6.2008       CAC                 Steven Jones               Jämsä

26.4.2008       CAC                 Monica Bokström           Helsinki


class 11

17.2.2008       EX1, BIV           Elena Noskova               Jyväskylä

16.2.2008       EX1                 Alexey Shchukin             Jyväskylä

25.11.2007      EX2                 Thea Friskovec              Turku

24.11.2007      EX2                 Martti Peltonen              Turku

 
class 12

10.11.2007      EX1                 Mira Fonsén                  Forssa

16.9.2007       EX1                 Martti Peltonen              Kuopio

1.9.2007         EX1                 Marie Westerlund           Tampere